7 книг по психології - MagneticOne.org

23 квітня – це один із знакових днів у нашому міжнародному календарі, всесвітній день книги та всеукраїнський день психолога. От талант письменника зрозумілий –  яскрава демонстрація духовного життя, уміння висловити свої почуття і переживання, думки і образи, події і відносини. А які ж б Ви  назвали таланти  психологів?

 

Ерік Берн «Ігри, у які грають люди»

Життя – це гра – думка, яку розглядали, пояснювали та підтверджували численні автори. Втім, Ерік Берн підійшов до цієї тези чи не найбільш системно та серйозно. Американський психолог та психіатр розробив транзакційний аналіз. На думку Берна, в основі відносин людей лежать транзакції, деякі з них мають приховані цілі (вони і називаються іграми). Про які саме ігри йдеться та як вони визначають наше життя автор і розповідає в своїй найвідомішій книзі.

Ерік Берн описує понад 120 ігор та прагне звільнити людей від впливу нав’язаних сценаріїв та навчити менше «грати» у життя, а натомість – жити по-справжньому.

 

Віктор Франкл «Людина в пошуках справжнього сенсу. Психолог у концтаборі»

Віктор Франкл – всесвітньо відомий психіатр, психотерапевт, філософ. 1942 року він потрапив до концтабору, де на нього чекали голод, приниження, хвороби, постійна загроза життю. Аналізуючи свою поведінку та поведінку інших в’язнів, Франкл віднайшов стратегії, що утримують людину над прірвою, захищають розум від божевілля та надають сенс життю. Свій жахливий досвід виживання він описав у книжці, яка допомогла мільйонам людей віднайти себе та змінити життя. Поради людини, яка зазнала нелюдських випробувань, варті того, щоб бути почутими.

 

Еріх фромм “Мистецтво любові”

Еріх Фромм – психоаналітик, філософ, один з засновників неофрейдизму. «Мистецтво любові» – одна з найпопулярніших його книг. В ній Фромм розмірковує про любов не тільки як про почуття між двома людьми, а й як про взаємодію зі світом загалом. Психоаналітик переконаний, що любов – не миттєвий імпульс, а усвідомлена воля, якій можна навчитися; тільки цілісна та самодостатня особистість знає, що таке справжня любов.

Книга була написана у 1961 році, але не втрачає своєї актуальності і сьогодні. «Мистецтво любові» вкотре нагадує: відповіді на питання про сенс життя та суть любові варто шукати не зовні, а всередині.

 

Лоран Гунель  «День,що навчив мене жити»

Хто з нас не чекав того дня, який змінив би наше життя? Сонячний вихідний, сповнений теплих барв і позитивних емоцій. Ми уявляємо приємну прогулянку пірсом, звідусіль чутно сміх і невимушені розмови людей довкола. Аж раптом вас хапає за руку молода циганка… «Я прочитаю твоє майбутнє», – каже вона. Ви посміхаєтеся так, наче почули нісенітницю, але руки не прибираєте. Хай там як, жодне передбачення не зіпсує цього дивовижного недільного дня. Однак пророцтво циганки перевертає ваше життя догори дриґом, бо, можливо, цей день — останній. Та хіба таке можливо?.

 

Сьюзен Кейн «Сила інтровертів. тихі люди у світі, що не може мочати»

Як жити інтроверту у світі, який обрав ідеалом сміливих та впевнених у собі екстравертів? Про це і розповідає інтроверт Сьюзен Кейн. Авторка переконана, що немає жодної ідеальної моделі поведінки і кожен з нас повинен почувати себе комфортно та затишно з самим собою.

«Сила інтровертів» заспокоїть інтровертів, які часто бояться бути собою, та підкаже їм, як використовувати свої сильні сторони. Для екстравертів також буде корисним «пожити» у думках інтровертів.

 

Зігмунд Фрейд «Тлумачення сновидінь»

«Тлумачення сновидінь» Зигмунда Фрейда – одна з найпопулярніших книг ХХ століття, перекладена практично на всі мови світу і витримала безліч перевидань. Основний предмет дослідження в «Тлумачення сновидінь» – несвідоме, та частина свідомості, яка недоступна сприйняттю людини, але при цьому керує його бажаннями і вчинками. Вивчення символічного значення того, що бачиться людині уві сні, допомагає розібратися в його страхи, пригнічених бажаннях і психологічні проблеми.

 

Роберт Чалдині «Психологія впливу»

Світовий бестселер! Найпопулярніша робота всесвітньо відомого соціального психолога. У своїй книжці автор доступно і детально описує методи психологічного впливу на людей, закони психологічного тиску і створення конкуренції. Використовуючи яскраві приклади з життя, Чалдині дає унікальні поради, як викорінити із себе синдром жертви і не потрапити на гачок нав`язливої реклами і всюдисущих продавців «дивовижного товару тільки тут і тільки для вас». Книжка навчить вас правильно спілкуватися, розуміти поведінку інших та розпізнавати маніпуляторів людською свідомістю.

ADD A COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Будь ласка, зв’яжіться з нами, якщо ви хочете отримати детальнішу інформацію стосовно наших проектів!

Контакти