Казкотерапія поспішає на допомогу

Виявляється надавати психологічну допомогу своїм дітям батьки можуть самостійно! Прекрасний інструмент, який може допомогти в цьому – це казки!
Методика надзвичайно проста. Власне кажучи, вона зводиться до оповідання дітям казок, але є певні особливості, про які, ми вам розкажемо.
Мова йтиме про казки, які створюють спеціальну особливу атмосферу, де оживають мрії, а дитина вступає в боротьбу зі своїми страхами та комплексами. Метод розповіді таких казок називається казкотерапією.
Казкотерапія трохи нагадує мішок св. Миколая, з якого з’являються подарунки, відповідні кожному зокрема. Психолог скаже, що це один із методів, використовуваних у терапії дитини. Педагог — що цей діагностичний метод показує йому, як працювати з підопічним. Для батьків це буде підказка, як розмовляти втішливо, а для дитини — більш або менш цікава оповідка про дитину таку само, як вона, яка має подібні клопоти і труднощі, і яка завжди (але таки завжди) вміє з цим упоратися.

Споконвіку казка служила для передачі життєвого досвіду з покоління в покоління. У ній зібрані не тільки всілякі життєві ситуації, але і способи їх вирішення. Саме це і стає головним ключем, який відкриває душу дитини. По праву даний метод можна назвати універсальним інструментом у роботі з дітьми, він сприяє прояву моделей поведінки дитини, відкриває завісу його внутрішнього світу, діагностує страхи і психологічні проблеми, що заважають малюкові гармонійно розвиватися і бути щасливим. Занурюючись у світ казки, дитина легше йде на контакт з дорослим, завдяки чому згладжується вікової та психологічний бар’єр, малюк починає сприймати старшого як рівного, асоціюючи його з героєм сюжету. Включаючись в цю гру, дитина сама стає героєм казки, вчиться будувати відносини і приймати самостійні рішення.

Основні прийоми казкотерапії, опанувати які під силу батькам, які не мають спеціальної освіти:

 Створіть казку разом із дитиною;
а) Обирайте героя, близького дитині за статтю, віком, характером.
б) Опишіть життя героя у казковій так, щоб дитина знайшла схожість зі своїм життям.
в) Введіть героя в проблемну ситуацію, відповідну до реальної, яку переживає дитина.
г) Пошук героєм шляхів розв’язання проблеми супроводжуємо коментарями, показом ситуації з різних точок зору. Можна ввести помічника – мудрого наставника.
д) Робимо висновок, долучаючи до цього дитину.
Пропонуємо переглянути сайт з прикладами таких казок – тут
Нехай вашим улюбленим дозвіллям з малюком, починаючи з 2-х років, стане читання або розповідання (придумування) чарівних історій про добро і зло, про дружбу, про взаємовиручку, про шанобливе ставлення до старших. Таким чином, в ненав’язливій формі, у дитини буде формуватися поняття про взаємини між людьми і про те, що добре і що погано. Коли прийде потреба нагадати дитині, як правильно вчинити в тій чи іншій ситуації, на допомогу зможе прийти герої розказаних історій і виховний момент пройде не нав’язливо, легко і казковим чином.
Вам не вдається привчити дитину чистити зуби або умовити їсти овочеве рагу, і тут на допомогу поспішає казка. Придумуємо чарівну історію про те, як маленькі принцеси чистять зубки, щоб бути красивими, а могутні богатирі їдять броколі і морква, яка надає їм сил на звершення нових подвигів. Не чекайте, що малюк тут же накинеться на овочевий суп або побіжить мити руки, повторюйте цю історію багато разів, і незабаром дитина захоче бути схожим на позитивного героя казки, і вранці без нагадування помчить у ванну кімнату чистити зуби.

Тож, творіть, фантазуйте разом з дітьми, світ казки чекає на вас!

Будь ласка, зв’яжіться з нами, якщо ви хочете отримати детальнішу інформацію стосовно наших проектів!

Контакти