Про спільну роботу над проектом «Інтерактивна карта дерев’яних храмів Тернопільщини» - MagneticOne.org

  • Home
  • Загальне
  • Про спільну роботу над проектом «Інтерактивна карта дерев’яних храмів Тернопільщини»

Колектив Благодійного фонду MagneticOne.Org спільно з фахівцями MagneticOne Municipal Technologies розпочали роботу над проектом «Інтерактивна карта дерев’яних храмів Тернопільщини». Зусилля команди виконавців проекту спрямовані на створення публічного картографічного веб-додатку, який відображатиме розташування усіх дерев’яних храмів Тернопілля на одній електронній карті, чим забезпечить фокус уваги до розвитку туризму області, проблем збереження дерев’яної архітектури не лише регіону, але й України в цілому. Уже за кілька тижнів інформацію про сакральні дерев’яні пам’ятки, розташовані на роздоріжжі Поділля, Волині та Галичини, можна буде побачити на дисплеї свого смартфону, спланувати мандрівку та знайти найближчу до своєї місцевості дерев’яну церкву.

 

Це лише невеличкий приклад роботи. А все для того, аби структуризувати, поширити та популяризувати інформацію про пам’ятки дерев’яної архітектури рідного краю, привернути увагу суспільства до проблем їх охорони та збереження.

 

Дерев’яні храми Тернопільщини, розташовані на роздоріжжі Поділля, Волині та Галичини – прекрасні та автентичні пам’ятки, в яких, напевно, найбільше виражені національні риси архітектури, увібрали в себе увесь колорит українського народу. Тернопільські храми, які не мають аналогів у світі, відомі лише обмеженому колу фахівців та аматорів, залишаючись поза увагою внутрішнього туризму, та й суспільства взагалі. Пожежі, замокання, навмисне знесення через міжконфесійні суперечки, варварське обшивання бляхою і пластиком – скільки пам’яток вже втрачено, і скільки ще загине через людську недбалість?

Першим кроком на шляху реалізації проекту стане створення актуальної бази даних дерев’яних храмів Тернопільської області з системою параметрів, які описують кожен об’єкт (адреса, рік початку та закінчення будівництва, відомості про архітектора, час реконструкції та перебудови, архітектурний стиль, цікаві відомості з життя храму, його ґрунтовний опис та максимально потужний, в тому числі архівний, блок фотографій). Над чим зараз вже і працюємо.

Наступним етапом реалізації проекту стане трансформація новоствореної бази даних в середовище потужної картографії платформи ArcGIS, яка дозволить пошарово відображати дерев’яні храми Тернопільщини на веб-карті у розрізі районів. Саме з допомогою партнерів, а саме компанії “MagneticOne Municipal Technologies” в даному ресурсі будуть використані  сучасні методи картографування та інформаційних технологій, а як результат -створений доступний інструмент фіксації, обліку, систематизації, збереження та візуалізації інформації про дерев’яні храми Тернопільщини.
Вже не вперше працюємо спільно, впроваджуючи інтерактивні методи в навчання та сучасні методи просторової візуалізації.

 

А вже в недалекому майбутньому, передбачається також проведення системи заходів з популяризації веб-ресурсу як сучасного інструменту донесення інформації про багатство дерев’яної архітектури краю до широкого кола користувачів – молоді, туристів, поціновувачів дерев’яної архітектури.

Величезна подяка Управлінню з  питань внутрішньої політики, релігії та національностей за підтримку даного проекту. Саме завдяки спільній роботі, ми збережемо пам’ятки рідного краю!

 

ADD A COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Будь ласка, зв’яжіться з нами, якщо ви хочете отримати детальнішу інформацію стосовно наших проектів!

Контакти