Безпека дитини в інтернеті - MagneticOne.org

Проблема:
З кожним роком все більше українських дітей користується Інтернетом у повсякденному житті. Можливість підключитися до мережі не тільки через ПК, але й за допомогою мобільних телефонів сприяє цій тенденції.
Інтернет є не тільки розвагою, але й засобом спілкування, самовираження та розвитку особистості. Самостійне пізнання інформаційного світу дозволяє розширити коло інтересів дитини і сприяє її додатковій освіті, спонукає до кмітливості, привчає до самостійного розв′язання задач.
Проте, оскільки з самого початку Інтернет розвивався без будь-якого контролю, сьогодні він містить величезну кількість інформації, причому далеко не завжди безпечної.

Цілі проекту:
Зібрати практичну інформацію для батьків та вчителів з Інтернет-безпеки, що дозволить навіть початківцям ефективно використовувати ресурси мережі й захистити себе від небажаного контенту. А для дітей це  можливість освоїти основи безпечної роботи в Інтернеті, звісно, коли дорослі в цьому допоможуть.

Цільова аудиторія:
Батьки, вчителі.

Розширений опис проекту:
Всеукраїнське соціологічне дослідження, проведене Інститутом соціології НАН України, виявило тривожні тенденції: понад 28% опитуваних дітей готові надіслати свої фотокартки незнайомцям у Мережі; 17% без коливань діляться інформацією про себе і свою родину (адреса, професія, графік роботи батьків, наявність цінних речей у домі тощо); 22% дітей періодично потрапляють на сайти для дорослих; 28% дітей, побачивши в Інтернеті рекламу алкоголю або куріння, хоча б один раз спробували їх купити, а 11% − спробували купувати наркотики; близько 14% опитуваних час від часу відправляють платні SMS за бонуси в онлайн-іграх і лише деякі звертають увагу на вартість послуги.
Лише у 18% випадків дорослі перевіряють, які сайти відвідує дитина, тільки 11% батьків знають про такі онлайн-загрози, як “дорослий” контент, азартні ігри, онлайн-насилля, кіберзлочинність.
Все більше часу діти приділяють “віртуальному життю”. Проблема стала гострішою та, навіть, небезпечною для життя.

Ключовий результат:
Поширити інформацію від Міністерства освіти і науки України про рекомендовані для дітей онлайн-ресурси, розроблені посібники , які допоможуть відкрити дітям цікавий, корисний, і головне, безпечний Інтернет.

1. Програма «Безпека дітей в Інтернеті», що заснована компанією “Майкрософт Україна” в рамках програми “Партнерство в навчанні”.  On-ляндія. Безпечна веб-країна.
2.Електронна версія посібника з онлайн безпеки, що підготовлений фахівцями ”Київстар” та Інституту психології ім.Г.С. Костюка НАПН України у рамках соціальної програми ”Безпека дітей в Інтернеті”. Посібник для батьків.
3. ДНУ “Інститут модернізації змісту освіти” інформує про записи вебінарів і додаткові матеріали з теми безпеки в Інтернеті:

-вправи для підлітків та молоді щодо розуміння того, що права людини в Інтернеті так само можуть реалізовуватись й порушуватися, як і оффлайн: у посібнику “Освіта в сфері прав людини в Інтернеті”;
короткі ролики про права людини онлайн;
посібник із протидії мові ненависті онлайн;
-наукова статті про поняття права людини в Інтернеті: Права людини в Інтернеті як актуальний напрям роботи соціального педагога;

В рамках проекту “Безпека дитини в інтернеті Благодійний фонд MagneticOne.Org зібрав з мережі Інтернет повчальні відео і поради для батьків. Як захистити своїх дітей від загроз Мережі Ви зможете отримати відповідь у цих роликах:

Безпека дитини в інтернеті

Будь ласка, зв’яжіться з нами, якщо ви хочете отримати детальнішу інформацію стосовно наших проектів!

Контакти