Ефективна модель боротьби із епідемією Коронавірусу: досвід Сінгапуру - MagneticOne.org

  • Home
  • Загальне
  • Ефективна модель боротьби із епідемією Коронавірусу: досвід Сінгапуру

“Я почав писати це в готелі Raffles, блискучому білому вершині колоніального минулого британського колоніального Сінгапуру. Бездоганно відремонтований за останні два з половиною роки, це справді один з найрозкішніших у світі готелів. Багато в чому вона уособлює те, що стало Сінгапуром, оскільки він утвердив себе незалежним містом-державою в 1965 році”.

Лі Куан Ю, засновник прем’єр-міністра Сінгапуру, був державним діячем-візіонером, як сильним діячем, так і технократом. Почитаний тут засновником, лідером, правдоподібним та символом молодої нації, він створив ігрову книгу для сучасного Сінгапуру, включаючи, серед іншого, прихильність до прозорості, віру в силу розуму над забобонами та любов до чистоти . Все це об’єдналося, щоб створити провідну світову реакцію на коронавірус, що з’явився в Китаї наприкінці минулого року, швидко поширюючись по всьому світу за останні два місяці.

 

Сінгапур був вражений рано, як один з ключових торгових партнерів Китаю. Протягом кількох тижнів після першого офіційного повідомлення про “грип Ухань” було зареєстровано десяток випадків. Але дуже швидко зрозумів, що це більше, ніж сезонний грип, і вжив швидких заходів. Заснований досвідом вірусу ГРВІ 2002-3 років, Сінгапур почав ретельно відстежувати випадки, щоб знайти спільні риси, які їх пов’язували. За день, іноді два, після виявлення нової справи, влада змогла зібрати складний ланцюг передачі від однієї людини до іншої, як Шерлок Холмс із базою даних. Станом на лютий, кожен, хто входив в урядову або корпоративну будівлю в Сінгапурі, повинен був надати контактні дані, щоб прискорити процес.

 

Це не просто вміння виявляти випадки та пояснювати, чому вони сталися, що робить Сінгапур таким зразком для наслідування в цій епідемії; Набори для тестування нуклеїнової кислоти були швидко розроблені та розміщені до портів в’їзду. Протягом трьох годин, поки люди перебувають на карантині на місці, чиновники можуть підтвердити, заражені вони вірусом чи ні, перш ніж дозволити їм потрапити.

 

Відповідь у США по суті була протилежною. На початку більшість людей, здавалося, припускали, що це “китайське” або, можливо, “азіатське” питання – пандемії не трапляються в США! Це зарозуміле поступливість дозволило органам охорони здоров’я зняти свою охорону. Десятки заражених людей, можливо, більше, пускали до США і дозволяли (навіть заохочували) ходити на роботу хворими, прискорюючи поширення вірусу.

 

Коли деякі з цих людей захворіли на симптоми Covid-19 і попросили пройти тестування, їм відмовили, оскільки вони не мали прямого зв’язку з Китаєм, або вони були недостатньо хворі. Це було дещо суперечливим питанням, оскільки тестовий комплект, розроблений та розповсюджений CDC, був несправним та його не можна було використовувати. Ця неусвідомлена затримка тестування, поєднана з тим, що 25% американських працівників не мають лікарняних листків, фактично змусила людей повертатися до роботи, поширюючи інфекцію далі.

 

Коли я закінчую писати це, я далеко на річці у віддаленій південній частині Борнео, поблизу табору Лікі, 50-річного дослідницького центру орангутану Біруте Галдікаса. Останні два дні я був “поза мережею” і публікую це через супутник. Коли я поїхав, то речі не виглядали добре для США, і (передбачувано) вірус ще більше поляризував нашу вже глибоко розділену країну. Найсмішніше, що стосується вірусів, – це те, що вони не переймаються політичними партіями, національними кордонами чи чистою вартістю. Все, що вони піклуються – це відтворення. І це, здається, в цьому особливо добре.

 

Коли я вирішив продовжити свої плани подорожей до Південно-Східної Азії, багато людей сказали мені, що я збожеволіла. “Ти влітаєш у шторм!” дехто сказав, дивлячись на кількість інфекцій станом на кілька тижнів тому. Тепер я не можу не відчути такого ж почуття здивування та жаху, що розгортається вдома. США та Європа зараз є центрами бурі. Успіхів усім нам.

 

Спенсер Уеллс – генетик, антрополог та колишній дослідник Національного географічного товариства.

 

Джерело: MIT Technology Review

 

 

ADD A COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Будь ласка, зв’яжіться з нами, якщо ви хочете отримати детальнішу інформацію стосовно наших проектів!

Контакти