Як закінчити епідемію вірусу COVID-19 швидше? - MagneticOne.org

  • Home
  • -
  • Як закінчити епідемію вірусу COVID-19 швидше?

Коронавірус, що спричиняє хворобу під назвою COVID-19, заразив понад 70 000 людей з моменту сповіщення про перше інфікування ще в кінці 2019 року. Щоб передбачити, наскільки великою може стати епідемія, дослідники працюють над тим, щоб визначити, наскільки заразний вірус.

Оскільки, уряди та органи охорони здоров’я працюють над лікуванням заражених людей та контролюють поширення COVID-19, дослідники використовують математичні моделі для оцінки того, наскільки це заразно та наскільки воно може поширитися. Одна з таких моделей вказала, що кількість випадків може досягти максимуму цього місяця .

Це спрощена модель епідемії. Основним фактором, швидкість захворювання,що здатний поширюватися через сприйнятливу популяцію, називають основне репродуктивне число , або R 0 . До такої нової хвороби, як COVID-19, сприйнятливі майже всі в популяції – простий сценарій епідемії.

Основне репродуктивне число ( R 0 ) вірусу, що викликає COVID-19 , оцінюється як 2,3, тобто кожна людина, заражена вірусом, поширює його в середньому на 2,3 людини протягом своєї хвороби. Це моделювання показує вірус з R 0 2,3 у цілком сприйнятливій популяції 4000 людей без будь-яких щеплень, масок чи карантинів.

У цій моделі після зараження хворобою люди або повністю одужують, або помирають . Після зараження та одужання людина не може бути заражений цією моделлю.

“Чим більший R 0 , тим швидше злітає епідемія”, – сказав Девід Фісман, лікар-епідеміолог та лікар-інфекціоніст з Університету громадського здоров’я Університету Торонто в Далла-Лані. Фісман та Ешлі Р. Туйте розробили модель COVID-19 для оцінки його репродуктивних показників.

Коли епідемія поширюється через населення, кількість людей, які залишилися заражатися, зменшується. Швидкість росту прогресуючої епідемії описується її ефективним репродуктивним числом , або R e . Як тільки це значення опуститься нижче 1, епідемія перестане поширюватися.

У реальному світі населення не є повністю ізольованим. Хвора людина могла залишити цю групу з 4000 осіб та винести вірус новій популяції.

 

Високо заразні спалахи

Дослідженням спалахів кору було підраховано основне репродуктивне число між 12 і 18, хоча воно може змінюватися ще більше. Ось як виглядає вірус з репродуктивною кількістю 18 у абсолютно сприйнятливої ​​популяції. Оскільки кожна людина поширює її в середньому на 18 інших, вона заразить усіх у популяції надзвичайно швидко.

Спалахи кору, як ця вигадана, запобігають щепленням – до кінця 2018 року 86 відсотків дітей у віці до 2 років отримали вакцину проти кору, повідомляє Всесвітня організація охорони здоров’я. У цій симуляції ніхто не був щеплений.

Менш заразний не менш смертоносний

Вірус із нижчим основним репродуктивним числом все ще може бути дуже небезпечним – репродуктивне число Еболи в минулих спалахах було 2 або менше, але воно вбиває половину людей, які заразилися, набагато вищий рівень летальності, ніж для кору або кору-19 .

Ці спрощені симулятори показують, як епідемія може врешті закінчитися навіть без втручання: Захворювання закінчується у людей, що сприйнятливі до зараження.

То чому все ще є люди, які не були заражені? Епідемія не впливає на населення рівномірно – деякі люди, такі як касири супермаркетів або лікарі , контактують з багатьма людьми щодня, а інші можуть контактувати лише з одним або двома людьми. Ця спрощена модель використовує попередньо обчислений “остаточний розмір”, щоб визначити, скільки людей захворіють.

“Справжні епідемії, чи то [промовисті], чи то чорна чума в Лондоні 1666 р. – вони ростуть, зростання сповільнюється, вона досягає піку, а потім кількість випадків зменшується з іншого боку”, – сказав Фісман.

Але нам не потрібно чекати, коли епідемія пошириться на весь світ до того, як вона закінчиться. Карантини та особиста гігієна працюють на те, щоб уповільнити епідемію, обмеживши здатність інфекційних людей поширювати вірус на інших.

 

Уповільнення поширення

У цьому моделюванні третина людей, які отримують гіпотетичну хворобу, носять захисні предмети, такі як маски та рукавички, які роблять подальше поширення захворювання набагато менш імовірним.

Наразі Центри контролю та профілактики захворювань наразі не рекомендують маски для обличчя людям, які не заражені вірусом COVID-19, але їх слід використовувати людям, які інфікуються, та особам, які тісно контактують з ними.

Оскільки уряди та органи охорони здоров’я працюють над лікуванням заражених людей та контролюють поширення COVID-19, дослідники використовують математичні моделі для оцінки того, наскільки це заразно та наскільки воно може поширитися. Одна з таких моделей вказала, що кількість випадків може досягти максимуму цього місяця .

Цей карантин залишатиметься на місці до тих пір, поки люди, що знаходяться всередині нього, не перестають заражатись, фактично зменшуючи населення, що зазнає епідемії.

Справжні карантини не є ідеальними. У цьому сценарії карантин встановлюється, як тільки одна людина заражена, але насправді ми часто не дізнаємось про нову хворобу, поки це вже не епідемія.

Зусилля щодо стримування спалаху вірусного захворювання COVID-19 в реальному світі набагато складніші. Уряди використовують ці та інші стратегії, щоб уповільнити поширення вірусу, і їх ефективність визначатиме, чи знищується епідемія чи продовжує зростати.

Джерело: Washington Post

ADD A COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Будь ласка, зв’яжіться з нами, якщо ви хочете отримати детальнішу інформацію стосовно наших проектів!

Контакти