Інтерактивні навчальні карти: Історія становлення території України

 • Home
 • Інтерактивні навчальні карти: Історія становлення території України, Історія Тернопільщини, Історія міста Тернополя

Короткий опис проекту

Головна ідея проекту – створити інтуїтивно зрозумілий для широкого кола користувачів освітній ресурс аби наочно представити довгий, тернистий і насичений історією шлях становлення території нашої держави і рідного краю – Тернопільщини; систематизувати факти, дати, імена та події на одній карті – як найбільш лаконічному для сприйняття засобі навчання.

Проблема (передумови, обґрунтування необхідності реалізації проекту)

Освітня галузь будучи на порозі якісних змін все ще залишається закритою для впровадження новітніх методів навчання. Значною перепоною є невелика кількість інтерактивних методів навчання, в тому числі освітніх електронних карт. З огляду на це, доцільним вважаємо впровадження в освітній процес електронних картографічних творів з інтерактивними функціями, що володіють широкими можливостями візуалізації навчального матеріалу і знаходяться у вільному доступі. Зробімо освіту доступнішою і цікавішою.

Мета проекту:

 1. впровадження інтерактивних методик навчання з широкими можливостями комбінування, обробки та демонстрування різного роду просторової інформації;
 2. візуалізація історичних місць та подій, в тому числі змін державної території України за допомогою картографічних, фото- та відеоматеріалів, нанесених на одну карту;
 3. стимулювати бажання вивчати історію краю та країни, формувати  національну свідомість, власну ідентичність, патріотизм та любов до рідної землі, свого народу, бажання працювати задля держави, готовність її захищати;
 4. виховувати повноправного громадянина – патріота України, який здатен вільно орієнтуватися в суспільному житті та усвідомлювати свою роль та відповідальність перед суспільством та державою, знати її історію і відстоювати її честь;
 5. привернути увагу до багатої історико-культурної спадщини рідного краю (замки, палаци, сакральні пам’ятки тощо)

Пропоноване рішення вирішення проблеми і його обґрунтування

Використовуючи сучасні досягнення веб-картографії створити доступний засіб навчання, покликаний систематизувати та візуалізувати ключові події з історії України, Тернопільщини та міста Тернополя: територіальні зміни, досягнення дипломатії, культури.

Цільова аудиторія

Проект орієнтований на усіх зацікавлених людей, які хочуть отримувати знання з історії, шляхом використання інтерактивних технологій. Особливо проект буде корисним для школярів та студентської молоді.

План заходів з реалізації проекту 

 • підбір ключових подій з історії України, Тернопільщини і міста Тернополя;
 • підбір навчальних картографічних, фото- та  відеоматеріалів;
 • географічна прив’язка картографічних матеріалів;
 • Переведення у векторний формат матеріалів історичних карт;
 • візуалізація подій та об’єктів на карті з використанням технології веб-картографування в середовищі геоінформаційних систем (ArcGIS, QGIS та інших).

Благодійний фонд MagneticOne.Org  вже почав роботу над створенням інтерактивної освітньої карти: Історія становлення території України.

Звертаємось до небайдужих людей та меценатів фінансово підтримати проект.

Для чого нам потрібні кошти? Кошти нам потрібні для розробки потужного освітнього ресурсу, для впровадження інтерактивних методів в освітній процес, для створення навчального матеріалу по історії України в такому вигляді, який зараз найбільш сприятливий для засвоєння навчального матеріалу сучасними школярами.  Вивчення історія України та краю має формувати національну свідомість власну ідентичність, патріотизм та любов до рідної землі, свого народу.

Також, кошти нам потрібні для символічних фінансових винагород нашим волонтерам, історикам, які працюють над матеріалом та працівникам, які займаються картографуванням.

Перші результати проведеної роботи:


Будь ласка, зв’яжіться з нами, якщо ви хочете отримати детальнішу інформацію стосовно наших проектів!

Контакти