Тернопільський технічний університет долучився до створення музею інформаційних технологій - MagneticOne.org

  • Home
  • Загальне
  • Тернопільський технічний університет долучився до створення музею інформаційних технологій

Днями Тернопільський національний технічний університет ім.Івана Пулюя теж долучився до створення “Музею ІТ”. Завдяки доценту  кафедри інформатики та математичного моделювання Гладьо Юрію Богдановичу,   завідуючому кафедрою Михайлишину Михайлу Стаховичу та декану факультету комп’ютерно-інформаційних систем та програмної інженерії (ФІС) Барану Ігорю Олеговичу майбутній музей отримав:

  1. Арифмометр механічний ВК-1 (орієнтовно 1968 р.в.), призначений для виконання арифметичних операцій додавання, віднімання, множення та ділення цілих та десяткових чисел. Використовувався у наукових та навчальних закладах, інженерних, бухгалтерських та планово-економічних  відділах підприємств та установ. Випускався з 50-х до 70-х років ХХ ст.
  2. Логарифмічну лінійку – застосовувалася в наукових та інженерних розрахунках з точністю 3 (три) значущі розряди.
  3. Процесор Pеntium II – особливість у застосування формфактора установки у спеціальний роз’єм
  4. Калькулятор Satek (Японія) 1977 р.в. – один із перших  калькуляторів, що дозволяв виконання крім простих арифметичних операцій також складних арифметичних функцій (sin, сos і т.д.)
  5. Книга – перший довідник з комп’ютерної техніки, що була розроблена в СРСР (значною частиною в АН УРСР) станом на 1969 рік. Має історичну цінність.
  6. Планки пам’яті SIMM 30 контактів – перші зразки пам’яті персональних комп’ютерів IBM PCXT

В сучасному світі інформаційні технології завойовують дедалі значущу роль в житті суспільства. Сьогодні абсолютно звичними є нетбуки з доступом до мережі Інтернет через безпровідні точки доступу, смартфони та планшети з вбудованими диктофонами, фотоапаратами та доступами до електронних документів, тощо. Але важливо всю історію зміни технологій зберегти та показувати меньшому поколінні.
Саме тому Благодійни Фонд “MagneticOne.Org” спільно з КЗ ТМР “Станцією юних техніків” організовують “Музей ІТ” в Тернополі.
Величезна подяка всім, хто допомагає в створенні та облаштуванні музею.

 

ADD A COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Будь ласка, зв’яжіться з нами, якщо ви хочете отримати детальнішу інформацію стосовно наших проектів!

Контакти